
Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje
Program Leonardo da Vinci
Program Leonardo da Vinci - mobility
Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje podalo dne 4. února 2011 žádost do programu Leonardo da Vinci - mobility. Tento program je zaměřen na výukové a vzdělávací potřeby všech osob účastnících se odborného vzdělávání a odborné přípravy. Přispívá ke zvýšení přitažlivosti, kvality a výkonnosti odborného vzdělávání a přípravy a zároveň ovlivňuje uplatňování společných evropských nástrojů pro odborné vzdělávání.
Specifické cíle programu - zvýšit přitažlivost odborného vzdělávání
podporovat účastníky v dalších vzdělávacích aktivitách
Operativní cíle programu - zlepšit kvalitu spolupráce mezi organizacemi a podniky v Evropě
zlepšit uznávání kvalifikací a kompetencí
podporovat rozvoj jazykových dovedností
V rámci programu Vycestovali policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, kteří jsou zařazeni v zásahové jednotce na 14 denní pracovní stáž do Polské republiky a do Německa.
Policisté zařazeni na odboru kriminalistických technik a expertiz vycestovali na 14 denní pracovní stáž do Polské republiky.
Zahraničním partnerem v rámci Polské republiky bylo Krajské ředitelství policie ve Wroclavi a v rámci SRN naši policisté absolvovali zahraniční stáž u Zemského ředitelství policie Dolní Sasko v Hannoveru. Pracovní stáže byly zaměřeny na předávání znalostí a dovedností mezi policisty obou zemí.
Z odboru kriminalistických technik a expertíz se zahraniční stáže zúčastnili odborníci na mechanoskopii a genetiku. Součástí stáže by|a i návštěva Kriminalistického ústavu ve Varšavě a mezinárodní výstavy EUROLAB konané ve Varšavě.
Ze zásahové jednotky se zahraniční pracovní stáže zúčastnili specialisté na práce ve výškách, pyrotechnik a odstřelovač. Policisté zásahové jednotky se kromě výcviku zúčastnili i výkonu běžné služby.
Výsledkem stáže bylo předání a získání zkušeností od zahraničních partnerů, procvičení a zvládnutí nových způsobů taktiky a strategie při zasahování policistů zásahových jednotek proti zvlášť nebezpečným pachatelům.
Pracovníci z laboratoří měli možnost vyzkoušet nové přístroje, které používají jejich zahraniční partneři a zároveň porovnat způsob práce při zkoumání a odhalování stop z trestné činnosti. V neposlední řadě pracovní stáže umožnily prohloubení jazykových, dovedností a zároveň došlo k navázání nových profesních vztahů na obou stranách státní hranice.
kpt. Bc. Vlastimil Dubišar
skupina zahraničních vztahů
vytisknout
e-mailem
Facebook