Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Novým policistům nabízí i bydlení

Policie České republiky v Jeseníku navyšuje počty policistů a policistek. 

Policie České republiky v Jeseníku navyšuje počty policistů a policistek. Nově nastupujícím poskytují navíc i bydlení. Ti, kteří úspěšně projdou přijímacím řízením a stanou se policisty v okrese Jeseník, mohou bydlet v nájemních bytech různých velikostí v Javorníku, ve Zlatých Horách, v Jeseníku a ve Vidnavě. Jsou to městské a obecní byty, které jsou rezervovány k přednostnímu pronájmu pro tyto policisty“, říká ředitelka jesenických policistů Ludmila Andělová. Ten, kdo se rozhodne, že by chtěl být policistou nebo policistkou v okrese Jeseník, má jistotu bydlení nejen pro sebe, ale i pro svou rodinu.“

Okres Jeseník leží v samém srdci hor. V zimě si zde můžete užít bohatou sněhovou nadílku s lyžařskými lokalitami např. Červenohorské sedlo a Praděd, v létě máte možnost pěší nebo cykloturistiky v nedotčené přírodě chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Během celého roku můžete odpočívat ve vyhlášených Priessnitzových lázních Jeseník, které jsou vhodné nejenom k léčbě nemocných, ale poskytují i množství preventivních a relaxačních procedur.

Policie ČR v Jeseníku nabízí zajímavou, stabilní a perspektivní pozici u bezpečnostních složek, se zajištěnou možností bydlení a s výhodami života v bezprostřední blízkosti přírody. Nabízíme uplatnění nejméně 10 novým policistům a policistkám, říká ředitelka. Všichni nově nastupující získají náborový příspěvek 75.000 Kč, 6 týdnů dovolené a další benefity a jistoty podle zákona o služebním poměru jako například fond pracovní doby pouze 37,5 hodiny týdně, plat v plné výši v době nemoci kratší než 30 kalendářních dnů, po odsloužených letech získávají k 6 týdnům dovolené ještě dalších 14 dnů volna ročně na sportovní aktivity v místě bydliště nebo na relaxaci v lázních a v případě odchodu od policie také nárok na jednorázové odchodné a na doživotní výsluhový příspěvek.

Být policistou na Jesenicku je specifické. V menším okrese má každý policista velice dobrou znalost svého obvodu a má mnohem bližší kontakty s místními obyvateli. „Policisté pracují v menším kolektivu, všichni se znají, pomáhají si a mají k sobě mnohem blíž než na větších odděleních,“ konstatuje ředitelka Andělová. „Policisté, kteří jsou aktivní a iniciativní, rychleji získají zkušenosti a mohou dříve postoupit ve své kariéře, než ve velkých okresech.“ S ohledem na hornatý terén, policisté pravidelně využívají také speciální techniku například čtyřkolky.

„Práce u Policie ČR je sice náročná, ale také velmi zajímavá, různorodá, žádný den není stejný. Nabízí široké možnosti uplatnění v různých oborech policejních činností. Policisté zpočátku nastupují na obvodní oddělení a poté se mohou stát například kriminalistickými techniky, vyšetřovateli nebo psovody. Každý si může najít svůj obor, který jej zajímá,“ upřesňuje ředitelka.

Kdo se rozhodne stát policistou, musí absolvovat přijímací řízení, které se skládá ze 3 hlavních částí, fyzických testů, psychotestů a zdravotní prohlídky a většinou trvá 3 měsíce. Po nástupu se každý nový policista musí naučit vše, co bude pro výkon služby potřebovat.  Po tuto dobu, která trvá celkem 1 rok, pobírá plat ve výši 25.720 Kč. Poté nastoupí do výkonu služby a jeho plat ihned vzroste o cca 5.000 Kč na 31.090 Kč. Po 3 letech může mít příjem až 36.000 Kč. Zároveň je plat všem policistům pravidelně každé 3 roky plat navyšován. Pro informaci, průměrný plat policistů v Olomouckém kraji za rok 2018 činil 41.433 Kč hrubého, v roce 2019 se zvedl na 44.738 Kč hrubého. A v roce 2020 to bylo už 47.480 Kč.

Pokud se chcete stát policistou nebo policistkou, pište na mail nabor.olomouc@pcr.cz nebo volejte na tel. 702 205 986.

por. Bc. Martina Schrammová
21. dubna 2021

vytisknout  e-mailem