Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Muzeum patřilo policejním nováčkům, oceňovaným policistům, ale i charitě

KRAJ – Krajský ředitel spolu s náměstkem policejního prezidenta přihlíželi složení slibu nových policistů, oceňovali středočeské policisty za službu a výjimečné činy a předávali finanční šek v rámci projektu „Přes bariéry s policií“ 

Služební slib nových policistů, ocenění těch nejlepších středočeských policistů, za jejich významnou službu a činy, a také charita - to vše se snoubilo v jeden den, v jeden čas, v Muzeu Policie ČR v Praze.

„Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.“

. . . . a následně jednohlasné „TAK SLIBUJI“ zaznělo v pátek dopoledne z úst více jak čtyř desítek policistů a policistek, kteří úspěšně splnili veškeré požadavky přijímacího řízení a vstoupili do řad největšího bezpečnostního sboru v České republice – Policie ČR.

Slavnostního slibu, který se uskutečnil v objektu k tomu víc než předurčeném, v Muzeu Policie ČR v Praze, 4se účastnil také generál Tomáš Kubík, náměstek policejního prezidenta a generál Václav Kučera, ředitel středočeských policistů, jejichž řady tito noví policisté a policistky také rozšíří.

Oba představitelé policie popřáli novým ženám a mužům zákona mnoho štěstí a úspěchů ve službě, nadhled při řešení vypjatých, či nepříjemných situací a hlavně také rozvahu a dobrý úsudek ruku v ruce se zásadami slibu, který složili.

Složení slavnostního slibu přihlíželi nejen rodinní příslušníci nově nastoupivších policistů a policistek, tedy rodiče, sourozenci, manželky, manželé, děti či přátelé, ale také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, která popřála všem hodně štěstí a úspěchů ve službě, ale rovněž neskrývala nadšení, že právě tito policisté budou bdít nad zákonem ve Středočeském kraji.

OCENĚNÍ POLICISTŮ, POLICISTEK, ZA SLUŽBU, ZA VÝJIMEČNÉ ČINY . . .

V rámci slavnostního ceremoniálu byl dán prostor i policistům, kteří již pro středočeskou policii pracují více jak dvacet a třicet let, nebo mají na svém kontě významný čin. Policejní ředitel generál Václav Kučera spolu s náměstkem policejního prezidenta generálem Tomášem Kubíkem předali policistům následující ocenění:

  • Medaili Školního policejního střediska za přínos v oblasti vzdělávání policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje
  • Medaile k 15. výroční založení Antikonfliktního týmu KŘP Středočeského kraje8
  • Medaile policejního prezidenta II. stupně – za více jak 20 let služby u PČR
  • Medaile policejního prezidenta I. stupně – za více jak 30 let služby u PČR
  • Čestné medaile – za záchranu lidského života
  • Medaili za zásluhy o bezpečnost
  • Medaile za statečnost – za záchranu lidského života

Medaile Školního policejního střediska KŘP Středočeského kraje, předávali MUDr. Tomáši Nedělkovi (lékař se specializací neurologie, který působí ve FN Motol, je členem lékařské komory a dalších odborných pracovišť a současně i vysokoškolským pedagogem), který je již dlouholetým odborným poradcem Školního policejního střediska pro oblast taktické medicíny, a Bc. Tomáši Michalíkovi(odborník z Úřadu pro civilní letectví), který zajišťuje přezkoušení teoretických i praktických schopností pilotů (policistů) pro absolvování základního výcviku v letecké škole KŘP Středočeského kraje, předali náměstci středočeského krajského ředitele, plk. Jan Tulach a plk. Ondřej Smotlacha.

Policejní náměstci předávali také medaile speciálně vytvořené u příležitosti 15 let vzniku Antikonfliktního týmu (AKT) středočeské policie, který vede kpt. Bc. Jan Hartman. Ten je také u Policie ČR jediným koordinátorem, který vede AKT od jeho začátku až do současnosti.

Další medaile a ocenění předali policistům a policistkám generál Václav Kučera a generál Tomáš Kubík. Mezi oceněnými byli i policisté a policistky, kteří zachránili lidské životy.
https://www.policie.cz/clanek/zaskocene-jidlo-ji-malem-stalo-zivot.aspx

https://www.policie.cz/clanek/policiste-po-hodine-srdecni-masaze-obnovili-muzi-zivotni-funkce.aspx

https://www.policie.cz/clanek/policiste-zachranili-ridicku-z-potopeneho-auta.aspx

https://www.policie.cz/clanek/cizinku-ktera-chtela-skocit-z-okna-mladoboleslavske-nemocnice-zachranil-policista.aspx


„PŘES BARIÉRY S POLICIÍ“ – vyhodnocení jarní části projektu středočeské policie

Posledním ceremoniálem bylo vyhodnocení projektu „Přes bariéry s policií“, který středočeská policie spolu s důležitými partnery, tedy s Nadací Konto bariéry – Charta 77 (zastupuje Petra Seberová), Zdravotní pojišťovnou MV ČR 211 (zastupuje Vladimír Babica), Středočeským krajem (hejtmanka Petra Pecková) a spolkem Bezpečná společnost, realizuje již pátým rokem. Více o projektu zde. 12

Za tuto dobu pomohl projekt již 16 klientům Konta Bariéry – Charta 77, kteří v důsledku nemoci či úrazu potřebují zdravotní pomůcku či léčbu, na kterou finančně „nedosáhnou“. Středočeští policisté a policistky, zaměstnanci policie, ale i ZP MV ČR 211 a Středočeský kraj podpořili tyto klienty částkou bezmála 1,4 miliónů korun.

Zatím poslední, 16tou klientkou, která si převzala šek s finanční podporou, je 17letá Dáša, která v důsledku rakoviny kosti přišla v šesti letech o část nohy. Na bionickou protézu, jejíž pořizovací cena je 650 tisíc korun, jí středočeští policisté spolu s partnery projektu, přispěli částkou 110 tisíc korun. Hejtmanka Středočeského kraje, Petra Pecková, jí ještě nad rámec této částky přispěla dalšími sto tisíci korunami.

V rámci projektu byli oceněni také někteří studenti středních škol s nejlepšími výkony dosaženými v rámci fyzických testů, které si v projektu mohli vyzkoušet. Právě na studenty vyšších odborných a středních škol je projekt také zaměřený. Těm, kteří úspěšně zvládnou fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, předá středočeská policie voucher. Ten v případě zájmu o práci u policie předloží a tím mají jeden z důležitých požadavků procesu přijímajícího řízení splněný.

Drobné ceny předali studentům krajský ředitel generál Václav Kučera, hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, zástupce Zdravotní pojišťovny MV ČR 211 Vladimír Babica.

Celý slavnostní akt  – skládání slibu nových policistů a policistek, předávání ocenění za službu a významné činy a vyhodnocení projektu „Přes bariéry s policií“ a předání finančního šeku 17leté Dáše na pořízení bionické nohy, doprovázela Hudba Hradní stráže a Policie České republiky.

Mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
22. května 2022

vytisknout  e-mailem